» » Qamili I Vogël Dhe Mazllum Myezini - Kush Ma I Pari Bani, More Djal' Gyrbetin
Qamili I Vogël Dhe Mazllum Myezini - Kush Ma I Pari Bani, More Djal' Gyrbetin Album

Qamili I Vogël Dhe Mazllum Myezini - Kush Ma I Pari Bani, More Djal' Gyrbetin Album

Performer: Qamili I Vogël Dhe Mazllum Myezini
Title: Kush Ma I Pari Bani, More Djal' Gyrbetin
Style: Folk
Released: 1972
Cat#: EPY-34465
Country: Yugoslavia
Label: Jugoton
Size MP3 version: 1264 mb
Size FLAC version: 2607 mb
Size WMA version: 1274 mb
Rating: 4.4
Votes: 745
Genre: Folk & World

Qamili I Vogël Dhe Mazllum Myezini - Kush Ma I Pari Bani, More Djal' Gyrbetin Album


Tracklist

1Sa Me T'shpejtë Ma Vune Kambën = Što Me Tako Brzo Odbaci
2Kush Ma I Pari Bani, More Djal' Gyrbetin = Proklet Onaj Koji Gurbet Izmisli
3Janë Mbledhë Lulet Në Nji Dovlet = Sastale Se Ljepojke

Credits

  • DesignIvan Ivezić
  • LeaderDžavid Lota
  • OrchestraOrkestar Iz Đakovice

Barcodes

  • Rights Society: BIEM

Companies

  • Printed By – "Znanje", Zagreb

Album

Love this track. Set as current obsession. From The Album. Play album. Epy Ploče - Kosovo 6. Razni izvođači. Kush Ma I Pari Bani, More Djal' Gyrbetin Proklet Onaj Koji Gurbet Izmisli. Janë Mbledhë Lulet Në Nji Dovlet Sastale Se Ljepojke. QAMILI I VOGEL- MAZLLOM MEJZINI - KU PO KENDOJN KTO DY KUMRIA. mp3 Duration 2:53 Size MB, Syle Matoshi 10. Qamili i Vogël & Mazllom Mejzini - M'agoi dita mp3 Duration 3:36 Size MB, Arshiku 11. QUAMILI & VOGEL & MAZLLUM MYEZINI - KËNGA E IDRIZ DHOMAT mp3 Duration 3:19 Size MB, Jugoton Music 12. ESAT BICURRI qka ke djal. mp3 Duration 4:40 Size MB, kultqendra 13. Qamili i Vogël - I vujtun jam në këtë jetë mp3 Duration 3:10 Size MB, Arshiku 14. Qamili i Vogël dhe Mazllom Mejzini - Kënga e Idriz Dhomit 1972 mp3 Duration 3:23 Size MB, uddichschmuddich 16. Loading the chords for 'QAMILI I VOGEL KUSH MA I PARI BANI GYRBETIN. Similar to QAMILI I VOGEL KUSH MA I PARI BANI GYRBETIN. Mori Dude, e mjera Dudie - 1966 - Qamili i Vogel. 0 jam sessions. Chordify progress . Kush mas pari bani, more djal gyrbetin - 1961 - Gani Grubi - Radio Shkupi. Qamili I vogel - cilesore - o fletet tua moj drandofile. V 1966, 0 jam sessions. KADALDALE PO VJEN PLEQNIA - QAMILI I VOGEL, BAJRUSH DODA, ZENUN . Kush Ma i Pari Bani More Djal Gurbetin. Violeta Zefi - Kush ma I pari bani Official Video HD. Bashkim Avdyli dhe Tahir Gashi -Kush ma i pari bani more djalë gurbetin. Qamili I vogel & mazllom mejzini - kush ma I pari bani gyrbetin. Kush ma i pari bani - Hanife Shehu - 1979. Settings and more. By continuing to use the service, you agree to our use of cookies as described in the Cookie Policy. Kush Ma I Pari Bani, More Djal' Gyrbetin. 6 months ago6 months ago. Çamili, Vogel Dhe Mazllum Myezini Kur Nji Ditë Të Pash. Artist: Çamili, Vogel Dhe Mazllum Myezini, Song: Kur Nji Ditë Të Pash, Duration: 2:42, File type: mp3. Çamili, Vogel Dhe Mazllum Myezini Mu E Dashnja M'u Fejue. download 2:46. Çamili, Vogel Dhe Mazllum Myezini Praj Bylbyl, Mos Vajto. download 3:07. Includes transpose, capo hints, changing speed and much more. Loading the chords for 'Kush Ma I Pari Bani, More Djal' Gyrbetin'. Chordify Premium Demo Try now. Dan Shay, Justin Bieber - 10,000 Hours Official Music Video23934 jam sessions chords: Mustard - Ballin ft. Roddy Ricch8826 jam sessions chords . album Weekly Top. album Pop Hotlist. music noteChords for Kush Ma i Pari Bani More Djal Gurbetin. Diagram Slider. Chord Sheet. Request Chords. Qamili i Vogël - I vujtun jam në këtë jetë. Chords: E. music noteChords for Qamili i Vogel & Mazllum Myezini - Kah dera të erdha. Qamili i Vogël & Mazllum Mezini - Kur të pashë moj lule. Qamili i Vogël & Mazllum Mezini - Sillet moti për së mari